تاریخچه شرکت میکاسا

شرکت ژاپنی میکاسا یکی از بزرگترین و به نام ترین تولید کنندگان توپهای ورزشی در جهان است.

ظهور شرکت میکاسا (MIKASA)

پیدایش این شرکت در سال 1917 در شهر هیروشیمای ژاپن بوده و بعد در سال 1950 نام شرکت صنایع لاستیک میوجیو به عنوان نام رسمی شرکت انتخاب و البته نام میکاسا به عنوان مارک توپ های تولید شده توسط این شرکت مورد استفاده قرار گرفت .

 

اولین تجربه درمسابقات رسمی

توپ میکاسا برای اولین بار در همان سال 1964 بعنوان توپ رسمی مسابقات المپیک انتخاب شد و در بازیهای المپیک توکیو که در همان سال برگزار شد مورد استفاده قرار گرفت.درسال 1969 توپ میکاسا به طور رسمی مورد تائید فدراسیون جهانی والیبال  قرار گرفت و از آن پس در بیشتر مسابقات المپیک بعنوان توپ رسمی بازیها انتخاب شد.

حضور در المپیک ها

(المپیک 1927آلمان(مونیخ)، المپیک 1980روسیه(مسکو)، المپیک 1984 ایالات متحده آمریکا(لس آنجلس)، المپیک 1988 کره جنوبی(سئول)، المپیک 1992اسپانیا(بارسلون)، المپیک 1996ایالات متحده آمریکا(آتلانتا)


در سال 1998 توپ جدید والیبال میکاسا برای اولین بار در بازار جهان ارائه و در مسابقات قهرمانی جهان در همان سال مورد اسبفاده قرار گرفت.

پس از آن المپیک سیدنی در سال 2000 نیز این توپ را بعنوان توپ رسمی خود برگزید.

 

تغییر نام 

در سال 2001 هیئت مدیره شرکت تصمیم گرفت برای سهولت کار نام رسمی شرکت (میوجیو) را به همان نام مارک توپ های تولیدی یعنی میکاسا تغییر دهد بنابر این شرکت به جای میوجیو به نام شرکت میکاسا نام گرفت.


در سال 2004 باز هم افتخار برگزیده شدن به عنوان توپ مسابقات المپیک آتن را شرکت میکسا کسب کرد.

تنوع در ورزش ها

به غیر از مسابقات مختلف جهان و بازیهای المپیک توپ های مختلف میکاسا در بازیهای والیبال ساحلی ، والیبال ،بسکتبال ، هندبال ، واترپلو ، فوتبال ،  فوتسال ،در بسیاری از مسابقات رسمی جهانی و قاره ای مورد استفاده قرار گرفته و می گیرد.

علم میکاسا

توپ جدید با رنگ‌های زرد و آبی، نرم‌تر از قبل و طراحی برش‌های آن كاملا متفاوت است. لایه بیرونی و شیوه اتصال برش‌ها تغییر كرده و فقط از یك ناحیه چسبانده شده است. 

آزمایش توپ در لابراتوارهای میكاسا (سازنده توپ) حاكی از این است كه به خاطر نرمی و طراحی و ساخت بهتری كه این توپ دارد، با قدرت ضربه كمتر تا ارتفاع بیشتری بالا می‌رود. 

از سوی دیگر حركت دورانی توپ دوام بیشتری داشته و از سقوط ناگهانی آن جلوگیری می‌كند كه ناشی از طراحی جدید برش‌ها و ماده به كار رفته در ساخت آن است. توپ جدید پرواز بهتری داشته و كنترل آن هنگام ضربه زدن و دریافت، آسان‌تر است. 

ارزشیابی میکاسا

در كنفرانس مذكور، دو طراحی متفاوت از این توپ به نمایش گذاشته شد و نمونه‌هایی از آن در اختیار تیم‌های راه یافته به جام جهانی والیبال قرار داده می‌شود تا ارزیابی و نظرات خود را اعلام كنند.

دكتر آكوستا  از همه تیم‌ها خواست توپ‌ها را ارزیابی كرده و نظراتشان را به  منعكس كنند. والیبال اولین ورزشی است كه در آن از توپ رنگی استفاده شده و بقیه ورزش‌ها از آن را دنبال كردند اما اكنون نوآوری‌های دیگری لازم است به‌ویژه با وجود فناوری و طراحی‌های متفاوت كه می تواند ظاهر توپ های والیبال را دگرگون كند.

 

 کیفیت‌ ، عاملی است که میکاسا را بعنوان یک نام شناخته شده و برتر در جهان تثبیت کرده است.

1090total visits,20visits today

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *